Организация работы УО в шестой школьный день

ПЛАН РАБОТЫ УО в шестой школьный день

развернуть

Арганізацыйна-зместавае напаўненне шостага школьнага дня вучэбнага тыдня

2020/2021 навучальны год

I чвэрць

 

Дата

Назва дня

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказныя

05.09.20

Дзень бяспекі і пазнанняў

1. Віктарына-конкурс знаўцаў правілаў дарожнага руху

2.Пазнавальная гадзіна “Лепшы падарунак дзецям — кніга”

2-5 кл.

5-11 кл.

Сініцкая А.М.

Дуднікава І.У.

12.09.20

Дзень здароўя і пазітыву

1. “Асенні крос”, прысвечаны

пачатку новага навучальнага года

2.Працоўны дэсант па добраўпарадкаванню тэрыторыі вакол школы  “Чысты школьны двор”

3. Квэст “30 год БРПО”

3-6 кл.

 

5-8 кл.

 

5-8 кл.

А.Э.Арэстовіч

 

Педагог-арганізатар

 

Педагог-арганізатар

19.09.20

Дзень прафілактыкі

1. Дыспут “Смяротнае задавальненне”. Віртуальнае падарожжа

2.Агульнашкольны бацькоўскі сход

3.Практыкум па зняцці трывожнасці «Саветы чараўніцы Розміны»

6-11 кл.

педагогі,

бацькі

5-8 кл.

Корзун Т.І.

Кіраўніцтва школы

 

С.Ю.Расказава

26.09.20

Дзень сям’і

1. КТС “Рыхтуемся да Дня настаўніка

2. Квэст “Разам у краіну здароўя”

3. Бацькоўскі ўніверсітэт “Адаптацыя вучняў 1 і 5 класа. Рэжым дня школьніка”

9-11 кл.

5-8 кл.

1,5 кл

Актыў БРПО

Пласкунова А.С.

Максіменка Н.С. Пласкунова А.С.

03.10.20

Дзень  адпачынку

1. “Жывёльны свет дзікай прыроды” да Сусветнага дня жывёл.

2.Творчая  майстэрня “Віншавальная паштоўка” ( у рамках тыдня маці)

5-8 кл.

1-4 кл.

Фурманец И.И.

Педагог-арганізатар

10.10.20

Дзень здароўя

 

 

1.Дзень здароўя. Легкаатлетычная эстафета .

2.Працоўны дэсант па збору макулатуры і пластыку

Бацькі, педагогі,

1-11 кл.

5-11 кл.

А.Э.Арэстовіч

Педагог-арганізатар

17.10.20

Дзень пашаны

1.Акцыя “Ад помніка да помніка” (добраўпарад-каванне мемарыяльнага комплекса, брацкіх магіл)

2. Урок-прэзентацыя творчых работ “Я супраць курэння, а

ты?”

3.Гадзіна з псіхолагам “Усё пакідае свой след”

5-11 кл.

5-11 кл.

6-7 кл.

Педагог-арганізатар, кл.кір. 5-11кл.

Трафімовіч Т.Л.

С.Ю. Расказава

24.10.20

Дзень свята

Свята восені “Асенні кірмаш добрых спраў”

1-11 кл.

І.І.Крывадубская

31.10.20

Дзень пацех і сям’і

1.Гульня “Бяспека мая і іншых”

2.Гульня-прэзентацыя “Аб фінансах і эканоміі”

3. Бацькоўскія ўніверсітэты. “Жыццевыя мэты падлеткаў. Як зберагчы сябе ад гвалту”

1-6кл.

7-11кл.

8-9кл

Педагог-арганізатар

Якімовіч І.У.

Криводубская И.И.

Корзун Т.И.

 

II чвэрць

Дата

Назва дня 

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказныя

14.11.20

Дзень адпачынку

1.Квіз “Сустрэча з беларускімі дзіцячымі пісьменнікамі”

2.Прафарыентацыйны занятак “Прафесіі з вялікай перспектывай”

1-5 кл

6-11 кл.

Т.В.Багалейка

Т.Л.Трафімовіч

21.11.20

Дзень рэкордаў і здароўя

1.Дзень валейбаліста “Здароўе і спорт – заўсёды побач”

2.Спартыўныя гульні “Вас выклікае спартландыя!”

6-11 кл

1-5 кл.

А.Э.Арэстовіч

Педагог-арганізатар

28.11.20

Дзень дабрыні і сям’і

1.Аперацыя “Утульны клас”

2.Час пазнання “Правілы выхаванага чалавека”

3.Тэматычная сустрэча “Будзьце сабой, але ў лепшым выглядзе”

4. Бацькоўскія ўніверсітэты. “Агрэсія. Яе прычыны і наступствы”

5-11 кл.

5-11 кл.

5-11 кл.

5-8 кл.

Кл.кіраўнікі

І.І.Кравадубская

С.Ю.Расказава

С.Ю.Расказава

05.12.20

Дзень прафілактыкі

 1.Квіз-гульня “Шкодныя звычкі. Выбар за кожным з нас”

2. Гадзіна-роздум “Каштоўнасці ў жыцці чалавека ”

 

5-8 кл.

9-11 кл.

І.І.Фуманец

І.У.Дуднікава

12.12.20

Дзень здароўя

1. Зімовыя забавы(спартыўныя гульні, эстафеты)

2.Прафарыентацыйны ўрок-анлайн-падарожжа “Па краіне прафесій”

7-11 кл

1-6 кл.

А.Э.Арэстовіч

А.М.Сініцкая

19.12.20

Дзень экалогіі

1.Завочная экскурсія “Віртуальнае падарожжа “Прыродаахоўныя тэрыторыі Беларусі”

2. Бацькоўскія ўніверсітэты. “Як дапамагчы старшакласніку ў прафесіянальным выбары”

3.Псіхалагічная інтэрактыўная гульня «Страхі бываюць розныя»

8-11 кл.

 

10-11 кл.

 

9-11 кл.

 І.І.Фуманец

 

Якімовіч І.У.

Дуднікава І.У.

 

С.Ю.Расказава

 

 

III чвэрць

 

Дата

Назва дня

 

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказныя

16.01.21

Дзень падарожжаў і

здароўя

1.Вясёлыя зімовыя гульні і лыжныя гонкі

2.Гульня “Шчаслівы выпадак”  “Падарожжа па роднай зямлі”.

5-8 кл.

9-11 кл.

 

 

А.Э.Арэстовіч

І.У.Якімовіч

23.01.21

Дзень здароўя і знаўца

1. Лыжныя спаборніцтвы “ У здаровым целе – здаровы дух”

2. Гістарычны экскурс “Водныя рэсурсы Беларусі,

карта маёй радзімы”.

5-9кл

7-11 кл.

А.Э.Арэстовіч

І.І.Фурманец

30.01.21

Дзень самаразвіцця і сям’і

1.Турнір знатакоў роднай мовы”Гаворым па-беларуску”

2.Гадзіна з псіхолагам “Азбука этычных каштоўнасцей: дабрыня”

3.Бацькоўскія ўніверсітэты. “Працоўнае выхаванне дзяцей у сям’і”.

5-11 кл

 

3-4 кл

 

1-4 кл.

Т.І.Корзун

 

С.Ю.Расказава

 

Коўчык А.В.

06.02.21

Дзень сустрэчы

1. Гульнявая праграма “Вясёлы Святлафорчык”.

2. Вечар сустрэчы з выпускнікамі

 

1-4 кл.

5-9 кл.

 

А.М.Сініцкая

Т.І.Корзун

 

13.02.21

Дзень права і здароўя

1. Гульня – падарожжа “ Аб правах, гуляючы!”.

2. Спаборніцтвы па баскетболу сярод вучняў 7-11 кл.

5-7 кл.

7-11 кл

 

А.С.Пласкунова

А.Э.Арэстовіч

20.02.21

Дзень абаронца Айчыны і сям’і

1. Конкурсная праграма прысвечаная дню абаронца Айчыны.

2.Бацькоўскія ўніверсітэты. “Ваша дзіця вырасла. Меры наказання ў сучаснай сям’і”.

 

5-11 кл.

 

5-8 кл.

І.В.Дуднікава

 

Т.Л.Трафімовіч

27.02.21

Дзень псіхалогіі

1.Псіхалагічная гульня "Хто такі Я?"

 

 

5-11 кл.

 

Педагог-псіхолаг

06.03.21

Дзень вясны і прыгажосці

1. Творчая майстэрня “Паштоўка маці сваімі рукамі” (пад-рыхтоўка падарункаў да свята 8 сакавіка)

2.Гульнявая праграмма

“Гуканне вясны”

1-5 кл.

 

6-10 кл.

Т.В.Багалейка

 

І.І.Крывадубская

13.03.21

Дзень здароўя

1. Батл фізмінутак

2.Спаборніцтвы “Вясёлая скакалка”

 

1-11 кл.

 

 

І.І.Крывадубская

А.Э.Арэстовіч

 

20.03.21

Дзень экалогіі

1.Экалагічны марафон “За прыроду ў адказе і дарослыя, і дзеці”

2. Лекторый “Быць дарослым – значыць несці адказнасць за свае ўчынкі

5-7 кл

 

7-11 кл

 

 

А.С.Пласкунова

 

І.У.Дуднікава

27.03.21

Дзень прафілактыкі

1.Конкурсная праграма “Дарожны лабірынт”

2. Бацькоўскія ўніверсітэты “Асцярожна!” (прафілактыка супрацьпраўных паводзін вучняў)

3. Арт-час “Маі межы” (прафілактыка гвалту)

1-6 кл.

 

9-11кл

7-8 кл.

Т.Л.Трафімовіч

 

Т.І.Корзун

С.Ю.Расказава

 

IV чвэрць

 

Дата

Назва дня

 

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказныя

10.04.

Дзень усезнаўца

1.Гадзіна адкрыццяў  “12 красавіка-дзень касманаўтыкі. Вядомыя беларусы.”

2.Брэйн-рынг “Я ведаю Беларусь”

5-9 кл.

 

1-4 кл

Т.І.Корзун

 

А.М.Сініцкая

17.04

Дзень

здароўя

1. Круглы стол “Ты шчаслівы заўтра, калі думаешь аб здароўі сёння.

2.Вясенні лёгкаатлетычны крос.

 

1-8 кл

 

7-11 кл.

І.І.Крывадубская

 

А.Э.Арэстовіч

24.04

Дзень памяці і прафілактыкі

1.Час памяці “Чарнобыль – трагедыя і подзвіг”

2. Гадзіна з псіхолагам “Жыццё па ўласным выбары” (прафілактыка палавой недатыкальнасці)

1-9 кл

 

5-8 кл.

І.У.Якімовіч

 

С.Ю.Расказава

08.05

Дзень падзякі

1 Акцыя “Кветкі перамогі”

2.Гульнявы квэст “Па старонках ваеннай гісторыі” 

1-11 кл

5-9 кл.

Кл.кіраўнікі

І.І.Фурманец

15.05

Дзень  сям’і і здароўя

1. Гасцеўня “Я і мая сям’я сення і заўтра”

2. Спартыўнае мерапрыемства “Вясеннія старты разам з бацькамі”

 

8-11 кл.

 

1-7 кл

Педагог-арганізатар

 

А.Э.Арэстовіч

22.05

Дзень самаразвіцця

1. Да 110 годдзя са дня нараджэння Васіля Віткі “Славуты зямляк”

2. Псіхолагічная гульня  “Хто такі Я?”

1-6 кл.

 

7-9 кл.

Т.І.Корзун

 

С.Ю.Расказава

29.05

Дзень бяспекі і прафілактыкі

1. Гульня “Правілы бяспекі ў час адпачынку. Мой вольны час”. (прафілактыка злачынстваў і правапарушэнняў).

2. Свята апошняга званка

5-11 кл.

 

 

1-11 кл.

 

 

І.І.Фурманец

А.І.Лагун

 

І.І.Крывадубская

У суботу можна: наведаць факультатывы, заняткі дадатковай адукацыі, камп’ютарны клас, спартыўную залу; прыняць удзел у экскурсіях.

 

 

 
свернуть

РАСПИСАНИЕ учебных занятий

развернуть

 

Расклад

вучэбных заняткаў  у субботу

  10 кл. 11 кл.
1урок Працоўнае навучанне.Каб. працоўнага навучання 2 паверх  
2урок   Працоўнае навучанне.Каб. працоўнага навучання 2 паверх
3урок   Працоўнае навучанне.Каб. працоўнага навучання 2 паверх

 

свернуть

РАСПИСАНИЕ факультативных занятий

развернуть

 

РАСКЛАД

работы факультатыўных заняткаў 5 - 11 класаў

на  2020/2021 н.г. (ІI паўгоддзе)

Назва факультатыўных заняткаў

Клас

Час работы

Настаўнік

ГЗС

9

10.30-11.15

Арэстовіч А.Э.

ГЗС

10

9.30-10.15

Арэстовіч А.Э.

ГЗС

11

8.30-9.15

Арэстовіч А.Э.

Асновы выбару прафесіі

9

8.30-9.15

Крывадубская І.І.

Асновы фінансавай граматнасці

9

9.30-10.15

Крывадубская І.І.

 

свернуть

РАСПИСАНИЕ занятий дополнительного образования

развернуть

 

 

Расклад заняткаў дадатковай адукацыі ў суботу

ў ДУА “Казловіцкая сярэдняя школа”

на 2020/2021 навучальны год (II паўгоддзе)

 

Назва заняткаў Клас Час работы Кіраўнік
“Настольны тэніс”ДУА “Казловіцкая сярэдняя школа”  5-11  11.30-13.05  Арэстович А.Э.
“Гістарычнае краязнаўства”ДУА “Казловіцкая сярэдняя школа”

 6-7

10-11

9.30-11.15

11.30-13.05

Фурманец І.І.
“Юны матацыкліст”"Слуцкі цэнтр тэхнічнай і прыкладной творчасці навучэнскай моладзі" 5-11 11.00-14.00 Пратасеня У.А.

 

 

 

свернуть

ГРАФИК работы спорт.зала

развернуть

 

 

ГРАФИК РАБОТЫ

СПОРТИВНОГО ЗАЛА

на II полугодие  2020/2021 учебного  года

               

Урок Суббота
18.30-9.30 ГЗС 11 кл.
29.30.-10.15 ГЗС 10 кл.       
310.30-11.15 ГЗС 9 кл.
411.30-12.15 “Настольны тэніс”
512.20-13.05 “Настольны тэніс”

 

свернуть

ГРАФИК РАБОТЫ кабинета информатики

развернуть

 

Графік работы кабінета інфарматыкі

на II паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

 

 

СУБОТА

1

8.30 – 9.15

Работа настаўнікаў, вучняў

2

9.30 – 10.15

Работа настаўнікаў, вучняў

3

10.30 – 11.15

Работа настаўнікаў, вучняў

4

11.30 – 12.15

Работа настаўнікаў, вучняў

5

12.30 – 13.15

Работа настаўнікаў, вучняў

6

13.30 – 14.15

Работа настаўнікаў, вучняў

 

 

свернуть

ГРАФИК консультаций учителей

развернуть

 

Графік кансультацый

педагогаў ДУА “Казловіцкая сярэдняя школа”

на студзень-люты 2020/2021 навучальнага года  ў 6 школьны дзень

 

№ п/п

Месяц

Прозвішча,імя,імя па бацьку

настаўніка

Час

Прадмет

1

16.01

Якімовіч І.У.

Семяновіч Г.В.

11.00-12.00

10.00-11.00

Фізіка

Франц.мова.

2

23.01

Фурманец І.І.

Лагун А.І.

10.30-12.30

09.00-10.00

Гісторыя

Сацыяльны педагог

3

30.01

Корзун Т.І.

Коўчык А.В.

Расказава С.Ю.

11.00-12.00

10.00-11.00

09.00-10.00

Бел.мова і літ.

Кл.кір.4 кл.

Педагог-псіхолаг

4

06.02

Сініцкая А.М.

Дуднікава І.В.

 

10.00-11.00

11.00-12.00

10.00-12.00

Кл.кір.3 кл

Руск.мова і літ.

5

13.02.

Пласкунова А.С.

11.00-12.00

Біялогія, хімія

6

20.02.

Трафімовіч Т.Л.

11.00-12.00

Матэматыка

7

27.02.

Лагун А.І.

Расказава С.Ю.

09.00-10.00

09.00-11.00

Педагог-сацыяльны

Педагог-псіхолаг

 

свернуть

ПЛАН РАБОТЫ педагога-организатора

развернуть

 

ПЛАН РАБОТЫ

в шестой школьный день (суббота) педагога-организатора

государственного учреждения образования

«Козловичская средняя школа»

на II полугодие 2020/2021 учебного года

 

Дата Мероприятие Классы
05.09. Акция «В школу с добрым сердцем» 1-11
12.09. Квест «30 лет БРПО» 5-8
19.09. Экологическая игра «Друзья леса» 2-5
26.09. Акция «Дом без одиночества» 5-11
03.10. Творческая мастерская «Поздравительная открытка» 5-11
10.10. Акция по сбору макулатуры«Сбереги дерево – сдай макулатуру» 1-11
17.10. Акция «Ад помніка да помніка” 5-11
24.10. Праздник осени «Асенні кармаш добрых спраў” 1-11
31.10. Спортивная игра «За здоровьем вместе» 2-8
14.11. Трудовой десант «Чистый школьный двор»   5-11
21.11. Викторина « В гостях у сказки» 2-4
28.11. Акция «Покорми птиц» 2-11
05.12. Акция по сбору макулатуры«Сбереги дерево – сдай макулатуру» 1-11
12.12. Акция «Покорми птиц» 2-11
19.12. Новогодний праздник «Скоро, скоро новый год!» 1-11

 

свернуть

ПЛАН РАБОТЫ педагога-психолога

развернуть
 
ПЛАН РАБОТЫ
в шестой школьный день (суббота) педагога-психолога
государственного учреждения образования
«Козловичская средняя школа»
на II полугодие 2020/2021 учебного года
 

Дата

Мероприятия

Участники

 

19.09

Практикум по снятию тревожности «Советы волшебницы Розмины»

5-8 кл.

 

17.10

Час с психологом «Всё оставляет свой след»

6-7 кл.

 

28.11

Тематическая встреча «Будьте собой, но в лучшем виде»

5-11 кл.

 

19.12

Психологическая игра «Страхи бывают разные»

9-11 кл.

 

30.01

Час с психологом «Азбука этических ценностей: доброта»

3-4 кл.

 

20.02

Час с психологом «Компьютер Нельзя Запретить»

6-7 кл.

 

27.03

Арт-час «Мои границы»

7-8 кл.

 

24.04

Час с психологом «Жизнь по собственному выбору» (профилактика половой неприкосновенности)

5-8 кл.

 

22.05

Психологическая игра «Кто такой Я? »  

7-9 кл.

 

 

3-яя суббота месяца

свернуть